NIJE BILO DOVOLJNO / Kramarić zabio dva pogotka u porazu Hoffenheima

Bochum je ostvario prvu pobjedu nakon više od dva mjeseca i time si povećao izglede za ostanak u elitnom društvu

26.4.2024.
23:00
profimedia

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić postigao je dva pogotka za Hoffenheim na prvoj utakmici 31. kola njemačke Bundeslige, ali je njegov klub poražen sa 3-2 na gostovanju u Bochumu.

SMIJEŠI SE REPRIZA? /

U Domu sportova puknula je 'petarda', Dinamo u frenetičnoj atmosferi izborio meč-loptu za finale

Domaćin je na poluvremenu imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Kevin Stoger (34) i Felix Passlack (45+2), da bi Stoger (64) svojim drugim pogotkom donio Bochumu vodstvo od 3-0.

Tada je na scenu stupio Kramarić koji je u 73. minuti skrenuo u mrežu loptu nakon udarca Davida Juraseka, da bi u 84. minuti sjajno prebacio istrčalog domaćeg vratara Manuela Riemanna i tako postigao svoj 11. gol u ovoj sezoni Bundeslige. No, do potpunog preokreta nije došlo.

Bochum je ostvario prvu pobjedu nakon više od dva mjeseca i time si povećao izglede za ostanak u elitnom društvu. Sada sa 30 bodova zauzima 14. mjesto. Hoffenheim se ovim porazom vjerojatno oprostio od borbe za plasman u kvalifikacije za Konferencijsku ligu, jer je sa 39 bodova ostao na devetoj poziciji. Šestoplasirani Eintracht ima šest bodova više i utakmicu manje.

Vodeći Bayer Leverkusen je sa 80 bodova već prije dva kola osigurao naslov prvaka, baš kao što su Bayern (66) i Stuttgart vjerojatno budući njemački predstavnici u Ligi prvaka. No, vodi se ogorčena borba za posljednje mjesto koje vodi u elitno europsko natjecanje sljedeće sezone, između četvrtoplasiranog RB Leipziga (59) i petoplasirane dortmundske Borussije (57).

Upravo će to biti derbi 31. kola, a Leipzig je u subotu (15.30 sati) domaćin Borussiji.